Уличен фотограф ја доловува уникатната убавина на Источна Азија

Уличниот фотограф РК од Токио ја пронашол неговата инспирација во идилата на Источна Азија. Фотографирајќи ја постојаната убавина на неговите опкружувања, тој ја доловува приказната во секој момент. На почетокот ги фотографирал храмовите, улиците и облакодерите во Токио, но сега неговата муза ја наоѓа на разни дестинации во Азија – од Тајван, па сè до Кина. РК си игра со композицијата и експериментира со перспективата и на креативен начин ги документира различните моменти во времето.

„Историјата ќе се промени, но облаците и маглата и планините се вечните убави нешта што ги чекаат патниците од секоја ера.“

Планината Фуџи

Уличен фотограф ја доловува уникатната убавина на Источна Азија

Кјото, Јапонија

Уличен фотограф ја доловува уникатната убавина на Источна Азија

Областа Нагано, Јапонија

Уличен фотограф ја доловува уникатната убавина на Источна Азија

Чонгкинг, Кина

Уличен фотограф ја доловува уникатната убавина на Источна Азија

Ширакава, Јапонија

Уличен фотограф ја доловува уникатната убавина на Источна Азија

Чонгкинг, Кина

Уличен фотограф ја доловува уникатната убавина на Источна Азија

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар