Уметнички ремек-дела во форма на пити

Сигурно се чувствувате како вистински професионалец откако го совладавте рецептот за пита на вашата баба, која секогаш го чуваше добро скриен во нејзината кутија со рецепти. Но, иако вашата пита има навистина неодолив вкус, никој не би го помислил тоа само од начинот на кој изгледа. Токму затоа ги издвоивме следниве неверојатни пити што слободно можат да се сметаат за ремек-дела со цел да ве инспирираме како да го декорирате вашиот рецепт. Уживајте!

(1) Уметнички ремек-дела во форма на пити


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар