5 нови начини на коишто можете да ги носите тексас јакните оваа есен

5 нови начини на коишто можете да ги носите тексас јакните оваа есен

Тексас јакните се одлично парче облека за во есен и речиси и да не постои девојка што ја нема во својот плакар. Но, како поинаку можете да ја носите оваа есен? Еве 5 предлози коишто ќе ви помогнат во вашиот избор.

1. Носете ја наместо кошула

5 нови начини на коишто можете да ги носите тексас јакните ова есен

Закопчајте ја, исправете ја јаката и спремни сте.

2. Над свилена блуза со машна

5 нови начини на коишто можете да ги носите тексас јакните ова есен

Еден од најголемите трендови оваа сезона – свилените блузи од осумдесеттите, додаваат неочекуван контраст на омилената тексас јакна.

3. Комбинирајте ја со фармерки со висок струк

5 нови начини на коишто можете да ги носите тексас јакните ова есен

Двојниот тексас не е ништо ново. Но, овој пат комбинирајте со потемни фармерки што започнуваат повисоко од долниот крај на вашата јакна.

4. Носете ја под друго палто

5 нови начини на коишто можете да ги носите тексас јакните ова есен

И ќе изгледате едноставно неодоливо!

5. Можете да ја разубавите со различни брошови или натписи

5 нови начини на коишто можете да ги носите тексас јакните ова есен

Украсувањето е повторно во мода. Зашијте си некои модни детали и создадете необично парче облека.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар