Фотографии од кучиња во подводна акција

Кучињата не знаат да позираат. Тие секогаш се опуштени пред фотоапаратот и го покажуваат своето вистинско лице, а тоа многу умешно го користи Сет Кастел, американски фотограф којшто специјализирал фотографија на домашни миленичиња. Знаејќи го фактот дека кучињата ќе му понудат искреност која ќе може да ја пренесе преку фотографии, тој се одлучил на еден несекојдневен чекор, да направи фотосерија со кучиња снимени под вода.

Фотографии од кучиња во подводна акција

Првата задача на Кастел била да ги предизвика кучињата на акција, а тоа го постигнал со помош на топче. Ги сликал додека ја бркале нивната омилена играчка под водата, а притоа во секоја фотографија ја доловил одлучноста на животното додека е во поход.

Фотографии од кучиња во подводна акцијаФотографии од кучиња во подводна акцијаФотографии од кучиња во подводна акцијаФотографии од кучиња во подводна акцијаФотографии од кучиња во подводна акцијаФотографии од кучиња во подводна акцијаФотографии од кучиња во подводна акцијаФотографии од кучиња во подводна акцијаФотографии од кучиња во подводна акцијаФотографии од кучиња во подводна акцијаФотографии од кучиња во подводна акцијаФотографии од кучиња во подводна акцијаФотографии од кучиња во подводна акцијаФотографии од кучиња во подводна акцијаФотографии од кучиња во подводна акцијаФотографии од кучиња во подводна акцијаФотографии од кучиња во подводна акција

Доколку ви се допаднаа овие подводни фотографии, проверете како изгледаат човечки модели кога позираат под вода.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

  1. Biba Reply

    Hahaha, shlaknati se 😀

  2. ivana Reply

    srcki be ubavi se

Остави коментар