20 паметни улични дизајни што ги прават градовите попријатни за живеење - Part 2

20 паметни улични дизајни што ги прават градовите попријатни за живеење

11. Клупа во Канада за оние кои сакаат да уживаат во дождот без да се наводенат

20 паметни улични дизајни што ги прават градовите попријатни за живеење

12. Небесна велосипедска патека во Јапонија

20 паметни улични дизајни што ги прават градовите попријатни за живеење

13. Осветлени места за седење што личат на камчиња во Санкт Петербург, Русија

14. Овие скали во Далас светнуваат и свират ноти на пијано додека одите по нив

20 паметни улични дизајни што ги прават градовите попријатни за живеење

15. Пловечка продавница за храна во Дубаи

20 паметни улични дизајни што ги прават градовите попријатни за живеење

16. Улични светла маскирани како лалиња во Москва

17. Оваа модерна куќа во Токио најдобро го користи достапниот простор

18. Весели градежни бариери во Јапонија

20 паметни улични дизајни што ги прават градовите попријатни за живеење

19. Муралот на оваа зграда што изгледа како чипка е насликан од уличен уметник во Кале, Франција

20 паметни улични дизајни што ги прават градовите попријатни за живеење

20. Надземни градини во Сингапур

20 паметни улични дизајни што ги прават градовите попријатни за живеење

Погледнете ги овие 20 предмети дизајнирани од пионери што ќе ве воодушеват.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар