20 паметни улични дизајни што ги прават градовите попријатни за живеење

20 паметни улични дизајни што ги прават градовите попријатни за живеење

Од улица поплочена да изгледа како тепих до футуристичка разнобојна градина што виси над главата – ова се само неколку предмети што го олеснуваат животот и што му додаваат боја дури и на најсивиот ден.

1. Улица со тепих во Турција

20 паметни улични дизајни што ги прават градовите попријатни за живеење

2. Во Киев, Украина, има улични светла за луѓето кои гледаат во својот телефон додека се движат

20 паметни улични дизајни што ги прават градовите попријатни за живеење

3. Есенски пешачки премин во Екатеринбург, Русија

20 паметни улични дизајни што ги прават градовите попријатни за живеење

4. Столбови пред основно училиште во Лекамптон во форма на моливи

20 паметни улични дизајни што ги прават градовите попријатни за живеење

5. Клупа со педали во Шпанија

20 паметни улични дизајни што ги прават градовите попријатни за живеење

6. Ова не е сенка, туку улична уметност во Минхен, Германија

20 паметни улични дизајни што ги прават градовите попријатни за живеење

7. Разнобојно небо во Португалија

8. Клупи што можат да се претворат во маси

20 паметни улични дизајни што ги прават градовите попријатни за живеење

9. Бројот на куќата е вграден во оваа жива ограда

20 паметни улични дизајни што ги прават градовите попријатни за живеење

10. Илуминации во Токио

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар