Артист претвора фотографии од мачки во смешни илустрации

Артист претвора фотографии од мачки во смешни илустрации

Постојат илјадници артисти кои создаваат стрипови и илустрации кои се навистина креативни. Индонезискиот артист кој можете да го најдете на Инстаграм како Tactooncat дефинитивно е меѓу тие. Уметникот ги претвора смешните фотографии од мачки во разнобојни и апсолутно смешни илустрации.

Артист претвора фотографии од мачки во смешни илустрации

Артист претвора фотографии од мачки во смешни илустрации

Артист претвора фотографии од мачки во смешни илустрации

Артист претвора фотографии од мачки во смешни илустрации

Артист претвора фотографии од мачки во смешни илустрации

Артист претвора фотографии од мачки во смешни илустрации

Артист претвора фотографии од мачки во смешни илустрации

Артист претвора фотографии од мачки во смешни илустрации

Артист претвора фотографии од мачки во смешни илустрации

Артист претвора фотографии од мачки во смешни илустрации

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар