20 неверојатни фотографии што нè воодушевија во 2018-та година

20 неверојатни фотографии што нè воодушевија во 2018-та година

Благодарение на Интернетот, талентот на неверојатните фотографи ширум светот непрестајно се шири и сè полесно ги откриваме нивните дела коишто воодушевуваат. Разгледувајќи низ нашите објави за фотографи и артисти, сфативме дека оваа година сме успеале да пронајдеме исклучителни таленти. Токму овој заклучок нè натера одново да ги разгледаме фотографиите што нè воодушевија во 2018 година и да ги споделиме со вас, но на малку поинаков начин – овој пат, сите се на едно место! Уживајте! И ако ви се допадна нашиот избор, не заборавајте да нè заследите на Инстаграм.

 

1. Неверојатните бои на Москва во зима

 

2. Светот е прекрасен ако ги отворите очите

 

3. Љубовта на кучето е незаменлива

 

4. Облаче на бескрајното сино небо

 

5. Креативноста доаѓа во сите форми

 

6. Дожд од книги

 

7. Уживање во природни пејзажи

 

8. Пат од кој нема враќање

 

View this post on Instagram

 

Неверојатен бел храм во Тајланд што ги претставува рајот и пеколот⠀ ⠀ Кога стоите пред храмот, соочени сте со грст очајни раце. Според будизмот, ова е пеколот – бескрајната бездна од човечки желби. Штом ќе го поминете мостот над „пеколот“, ќе ве пречекаат статуи на чуварите на рајот. Оттука веќе нема враќање, буквално. Единствениот пат е напред и ако се обидете да се вратите чуварот ќе почне да ви вика. Поминувањето на мостот од „пеколот“ до „рајот“ го симболизира будистичкото просветлување.⠀ ⠀ Фотографија: @alexkovacheva⠀ ⠀ #храм #тајланд #белхрам #архитектура #уметност #рај #пекол #пеколирај #будизам #статуи #фотонаденот #инстаграмџии #инстаграмџики

A post shared by Кафе пауза (@kafepauza) on

 

9. Оживување на стари градби

 

10. Куќарка од детството

 

11. Природата како најдобриот уметник

 

12. Убавината е во окото на фотографот

 

13. Очите најчесто ве лажат, отворете ги пошироко инаку ќе пропуштите многу!

 

14. Забава со најмалите

 

15. Москва изгледа сосема поразлично од оваа перспектива

 

16. Реалноста насликана на хартија

 

17. Не постои нешто што е невозможно

 

18. Ледени студенила

 

19. Сонцето е во сите нас, само треба да го пронајдеме

 

20. Магичното Токио во зимско издание

Погледнете ги и најслатките животни кои ни ги освоија срцата во 2018-та година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар