Најслатките животни кои ни ги освоија срцата во 2018-та година

Интернетот е преполн со фотографии и видеа од домашни миленици, како и од животни во дивината кои изгледаат како да позираат пред објективот на талентираните фотографи. Не велиме дека сме успеале да ги „фатиме“ сите, но нашата годишна селекција одново ни ги стопли срцата, па решивме да ја споделиме со вас. Погледнете ги животните кои ја одбележаа 2018-та година.

 

1. Ова маче кое има два различни профила

 

View this post on Instagram

 

Мачка со „две лица“⠀ ⠀ #мачка #маче #инстамачка #фотонаденот #уникатно #крзно #бои #љубителинамачки #домашнимиленици #инстаграмџии #инстаграмџики

A post shared by Кафе пауза (@kafepauza) on

 

2. Оваа „лута птица“

 

3. Мачорот Дог (куче) кој продава на пазарите во Виетнам

 

4. Ова куче кое било згмечено уште во утробата на мајка си, но сепак е среќно

 

View this post on Instagram

 

Араја била згмечена во матката на мајка си, но не дозволила тоа да ја спречи да биде весело и секогаш добро расположено куче. Оваа фотографија е само една од проектот „Совршено несовршенство“ за кучиња што живеат со некаков инвалидитет.⠀ ⠀ Фотограф: @houndstoothstudio⠀ ⠀ #куче #кучиња #фотонаденот #инстаграмџии #инстаграмџики #љубителинакучиња #љубов #инспирација #домашнимиленици

A post shared by Кафе пауза (@kafepauza) on

 

5. Ова маче кое го нашло својот совршен сопственик

 

6. Секогаш расположената домашна лисица Џунипер

 

7. Ова куче чие расположение е предодредено од неговите „веѓи“

 

8. Кучето Мики Маус

 

9. Глувче во цвеќе

 

10. Куче кое нарачува во ресторан со „пари“

 

11. Ова морско коњче кое нѐ потсеќа колку ги уништуваме океаните

 

View this post on Instagram

 

Фотографија од @justinhofman која нѐ потсеќа колку ја уништуваме планетата на која живееме и каква е состојбата на океаните⠀ ⠀ Секоја година 260 милиони тони пластичен отпад завршува во океаните. Ова резултира со формирање на огромни пластични континенти, а најголемиот се наоѓа во Тихиот Океан и зафаќа дури 10% од неговата површина.⠀ ⠀ #морскокоњче #океан #загадување #планета #планетатаземја #отпад #фотонаденот #инстаграмџии #инстаграмџики

A post shared by Кафе пауза (@kafepauza) on

 

12. Најсреќното еже на светот

 

13. Романтичниот Оукли кој ќе ви подари цвеќе за да ви го подобри расположението

 

14. Овие папагали кои се доказ дека љубовта постои помеѓу сите живи суштества

 

15. Ова зајче кое се родило без уши, па неговата сопственичка му прави плетени

 

16. Ова куче што личи на зајче 🙂

 

17. Мачорот Бронсон кој има проблем со тежината и сака да се покрива со перница

 

18. Оваа верверичка која е ѕвезда во теретана

 

19. Овие тигри кои ја покажуваат взаемната љубов помеѓу мајката и детето во животинскиот свет

 

20. Ова куче кое ја покажува љубовта со многу емоции

 


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар