27 декември 2018 | Кафе пауза

Што навистина значи љубовта кон себе?

Љубовта, односно грижата кон себе, не значи постојано да си го дозволувате секое задоволство.

10 видови дрога што можеби растат во вашиот двор

Дали некогаш сте се запрашале што е чудното растение кое расте во вашиот двор?

20 неверојатни фотографии што нè воодушевија во 2018-та година

Уживајте во овие неверојатни фотографии и фотоманипулации.

Што навистина се случува кога сте 5 години во врска?

Пеперутките во стомакот денес се сметаат за класичен симптом на вљубеност. Но многу луѓе во долги врски се разочаруваат кога ќе исчезнат.

6 парови во Зодијакот коишто се сродни души

Овие луѓе не се еднакви, туку нивните карактеристики се надополнуваат, а токму ова значи да бидат сродни души.

9 популарни процедури за убавина што козметичарите никогаш не би ги направиле на себе

Овие процедури звучат навистина примамливо, но дали се навистина ефикасни и безбедни?

Мала островска држава користи шеќерна трска за производство на електрична енергија

На оваа далечна земја потешко ѝ е да се потпира на фосилни горива отколку да најде друг извор на енергија.

6 нешта што можете да ги направите за да го намалите менталниот стрес

Менталниот стрес е одговор на нашето тело на некоја животна ситуација или настан.

Слаткар од Русија прави торти достојни за во музеј

Кога ќе ги погледнете делата на Ренат Агмазов, ќе ви стане јасно зошто е толку популарен.

Пелистерка ја промовираше првата македонска реклама на знаковен јазик

Македонската компанија Пелистерка, вчера на програмата на 1тв, премиерно ја емитуваше првата македонска реклама истолкувана на знаковен јазик.
Датум: 27 дек 2018
, Автор:

Двочасовен новогодишен концерт на Игор Џамбазов во Веро центар

Со двочасовен новогодишен концерт на неповторливиот шоумен Игор Џамбазов придружуван од Гуру Харе што ќе се одржи во сабота (29 декември) во Веро центар во Скопје, „Веро“ ќе ја почне прославата на Нова година.
Датум: 27 дек 2018
, Автор:

Отворено со @antonijalokvenec и @angelagjorgieva: Моето патување до мазна кожа без влакна… започнува и завршува со Philips Lumea

Своето патување до мазна кожа без влакна со Philips Lumea тие го започнаа во ноември оваа година, a се веќе подготвени да говорат за резултатите и нивните искуства од користењето.
Датум: 27 дек 2018
, Автор:
12