Рачно изработени играчки кои изгледаат како да се живи

Сантани, 23-годишна девојка од Москва, Русија, создава импресивни реалистични животни-играчки. Овие креативни суштества се комбинација од морничаво, слатко и неверојатно. Играчките се направени од различни видови материјали, но она што навистина се истакнува кај нив е уникатната креативност на артистката како и нивото на детали со кои се изработени.

Рачно изработени играчки кои изгледаат како да се живи

Кога талентираната Сантани ги направила, се надевала дека ќе им се допаднат на луѓето, но никогаш не очекувала дека ќе добие олку голем одѕив. Досега има примено стотици нарачки за нејзините необични креации. Наскоро тие ќе се најдат и на „Etsy“ од каде што ќе можете онлајн да ги порачувате, но сега засега сите порачки одат директно преку артистката.

Рачно изработени играчки кои изгледаат како да се живи

Мора да признаеме дека Сантани целосно го совладала концептот на создавање неодоливост. Погледнете ги овие неверојатни животинки кои изгледаат како да се живи…Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар