ТВ серии и цртани филмови со кои израснавме

ТВ серии и цртани филмови со кои израснавме

Доколку во брзо време ве нема фатено чувство на носталгија по безгрижното и убаво детство, тогаш сега сигурно ќе ве пукне. Времињата многу се променија, а со тоа во забрав скоро заминаа и сите прекрасни ТВ серии и цртани филмови кои со мерак сме ги чекале пред ТВ екраните.

ТВ серии и цртани филмови со кои израснавме

„Бушава азбука“, „Дајте музика“, „Мечето Ушко“, „Веселите Грашковци“ и многу други се составен дел од детството на сите родени во последните децении од минатиот век. Потсетете се и уживајте низ овој ретро времеплов низ спомените, а доколку ви се малку следниве видеа, посетете го веб-сајтот „Тв ретро“ и разгледајте ги сите легендарни телевизиски содржини кои сте ги обожавале како мали.

Бушава азбука

Македонски народни приказни

Дајте музика

Мечето Ушко

Во светот на бајките

Големи и мали

Втората смена

Салон Хармони

Волшебни чевличиња

Веселите Грашковци

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. Иви Reply

  Аххх… старите доообри времиња… колку ми недостасуваат…

  А, ЗДРАВО ГЕНИЈАЛЦИ, кај ви е? 🙂

 2. Јасе Reply

  Умни глави :)))

 3. Иви Reply

  Светот има осум страни, Чук чук Стојанче :))))

 4. Иви Reply

  Опстанок… 🙂

 5. Стоименов Reply

  НАШЕ МААЛО

 6. Makedonka Reply

  A “Dolgo toplo leto” kaj da ja najdeme? 🙂

 7. Анонимен Reply

  ;;;

Остави коментар