04 ноември 2021 | Кафе пауза

Неверојатни детали во цртаните филмови кои сигурно не сте можеле да ги забележите

Забавувајте се додека ги откривате малите, но неверојатните детали во цртаните филмови за кои сме сигурни дека не сте ги забележале досега.

Кои хороскопски знаци се најдобрите покерџии?

Во игрите како покерот, среќата не е единствениот фактор што може да биде одлучувачки за победа. Откријте како и хороскопскиот знак може да влијае врз успехот на играчот.

Уметник креира неверојатни мозаици со камчиња насекаде низ Тајланд

Прочитајте повеќе за инспирацијата на еден уметник да создава преубави мозаици со камчиња.

7 митови за среќата што ве спречуваат да бидете вистински среќни

Многумина од нас имаат неточни верувања за среќата, а тие можат да нè спречат да уживаме во животот. Дознајте во што не треба да верувате доколку сакате да бидете среќни.