Најсигурниот велосипед – проверете зошто

Седиштето на овој велосипед има двојна намена. Едната ви е добро позната, а другата штити од крадци. 🙂 За неколку секунди, повлекувајќи го наназад, тоа се претвора во сигурносна брава и го блокира тркалото.
(1) Најсигурниот велосипед - проверете зошто ;)Навистина креативна и практична идеја, која барем малку ќе им го отежни животот на крадците на велосипеди. Секако нема да ги спречи да го украдат, бидејќи сè уште можат да го кренат и да го однесат.(2) Најсигурниот велосипед - проверете зошто ;)Ако сте еден од оние кои често остануваат без велосипедот, можеби е време да набавите еден ваков. Посигурен е, или барем покул. 😉(3) Најсигурниот велосипед - проверете зошто ;)(4) Најсигурниот велосипед - проверете зошто ;)(5) Најсигурниот велосипед - проверете зошто ;)


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

  1. Михаела Јовановска Reply

    интересно, ама најсигурно е за ограда да си го заклучиш и – нема гајле 🙂

Остави коментар