Тест: Замислете една желба, изберете куче и дознајте дали ќе ви се оствари желбата

Тест: Замислете една желба, изберете куче и дознајте дали ќе ви се оствари желбата

Замислете желба, изберете куче и дознајте дали и кога ќе се оствари вашата желба. Верувајте ѝ на вашата интуиција, таа никогаш нема да ве предаде.

Тест: Замислете една желба, изберете куче и дознајте дали ќе ви се оствари желбата

1. Среќата е вашето средно име во моментов. Околностите ќе бидат поволни за вас.

Треба да одморите и да не работите напорно. Уморни сте и време е да започнете да ја враќате својата сила.

2. Вашата желба ќе се исполни за една година, но сè зависи од вас.

Не трошете енергија на недостојни луѓе. Оставете ги на мира, судбината сама ќе одлучи што ќе се случи со нив и тие ќе го добијат заслуженото.

3. Вашата желба ќе се оствари, но резултатот ќе биде неочекуван за вас. Останете смирени, ќе биде подобро отколку што очекувате.

Бидете благодарни за сè и ќе привлечете сè најдобро што постои на оваа планета.

4. За да се оствари вашата желба, треба да ја преформулирате. Постојат непознати околности за кои ќе дознаете наскоро.

Понекогаш е подобро да не брзате.

5. Веќе утре можете да видите како се исполнува вашата желба, но самите ќе влијаете на тоа. Дали сте сигурни дека ова е тоа што го сакате? Можеби треба нешто да се разјасни?

Или можеби сте неразумно несигурни во себе и тоа ве спречува да ја постигнете посакуваната цел.

Изберете слика и откријте што ќе ви се случи во иднина

Изберете слика и откријте што ќе ви се случи во иднина

Извор: Atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар