03 декември 2020 | Кафе пауза

Што може да се случи со вашето тело ако почнете да спиете без перница?

Знаеме дека може да ви биде тешко да се разделите од вашата омилена перница, но спиењето без неа има многу здравствени придобивки.

Што му носат ѕвездите на секој хороскопски знак на полето на сексот за време на празниците?

Поради пандемијата на коронавирусот, најголемиот дел од времето го поминуваме дома, а со тоа имаме можност да се поврземе со најблиските.

Ако сакате да изгледате моќно, облекувајте се како неа: 20-те најдобри зимски стајлинзи на Меланија Трамп

Таа многу добро знае што најмногу ѝ одговара на нејзината градба, па речиси никогаш не греши кога е модата во прашање.

Тест: Замислете една желба, изберете куче и дознајте дали ќе ви се оствари желбата

Замислете желба, изберете куче и дознајте дали и кога ќе се оствари вашата желба. Верувајте ѝ на вашата интуиција, таа никогаш нема да ве предаде.

5 навики од постарата генерација што денешните млади тешко дека ќе ги разберат

Некои традиции и навики од минатото што ги наследивме од нашите родители остануваат и во поновите генерации. Но, некои можеме лесно да ги отфрлиме.

Со овој 20-минутен танцувачки тренинг сигурно ќе ве обзеде празничниот дух!

Емили Торн е личен тренер и го објави првиот танцувачки тренинг кој трае 20 минути кој е полн со празнични хитови.

Рецепт: Вкусни Рудолф бисквити за големи и мали

Никој не може да им одолее на нежните, крцкави бисквити кои мирисаат на ореви и чоколадо.

Фројденберг: Што го прави овој германски град толку посебен?

Фројденберг се наоѓа во западна Германија, но зошто овој град е толку посебен?

Оваа година влијае дури и на нашата меморија, но еве неколку начини како да си помогнете

Оваа година е таква што најважното за нас е само да можеме да земеме длабок здив со затворени очи и да го исполниме денот колку што можеме...

Празнично и бело: Прекрасен дом од кој не би заминувале со денови

Скандинавците се големи љубители на белината во дизајнот на ентериерот, тие сакаат снег, па сакаат снежната атмосфера да ја пренесат во своите домови.