Преслатки кучиња вежбаат јога

Видовме како животните вежбаат јога, па веќе не е ни чудно доколку видиме како кучињата стануваат мајстори во оваа дисциплина.Преслатки кучиња вежбаат јогаЅвездите во ова шоу се од Сојузот за заштита на животните, меѓународна организација, која се бори за правата на животните со цел да стави крај на нивната експлоатација и злоупотреба.Преслатки кучиња вежбаат јогаКреаторот на оваа серија од фотографии, Ден Борис, вели дека се потребни години за тренирање и посветување на кучињата за да станат јога-кучиња. Но, успехот да се постигне тоа за помалку од 16 недели и вистинско кучешко чудо. Преслатки кучиња вежбаат јогаПреслатки кучиња вежбаат јогаПреслатки кучиња вежбаат јогаПреслатки кучиња вежбаат јогаПреслатки кучиња вежбаат јогаПреслатки кучиња вежбаат јогаИнаку фотографот Ден Борис ја има издадено ултрапопуларната книга „Јога-кучиња“, која претставува колекција од обработени фотографии на кои 45 кучиња позираат во различни јога-позиции. Не грижете се, кучињата не биле малтретирани во процесот на фотографирање. Екстремната флексибилност кај кучињата е постигната со дигитална фотообработка.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Surya Reply

    Samo da ne gi maltretiraat!!!

  2. Saryy Reply

    Hihihi preslatki se :DD

Остави коментар