Преслатки кучиња вежбаат јога

Сме виделе како животните вежбаат јога, па веќе не е ни чудно доколку видиме како кучињата стануваат мајстори во оваа дисциплина.
Датум: 18 мај 2011
, Автор:

7 типови пријатели кои треба да ги имате во вашето друштво

Пријателството нема цена и секому му е потребно. Ова се неколкуте категории пријатели кои би требало да ги имате во вашето друштво...

Воздигнување на голото женско тело

Калус Камперт е уметник кој го воздигнува женското тело на највисокото ниво. Погледнете ги неговите импресивни фотографии...

Новиот дом на основачот на Фејсбук, Марк Цукерберг

Главниот виновник за појавувањето на социјалната мрежа Фејсбук, Марк Цукерберг си купи нова куќа во Пало Алто, Калифорнија. Тој за оваа луксузна куќа издвои 7 милиони американски долари.

За љубителите на кафето и фотографирањето…

Можеби сте виделе фотообјектив употребен како шолја за кафе и досега, но овој пат не мора да жртвувате стара леќа, која ретко ја користите за да уживате во вашето кафе сервирано на овој начин. Вакви „шолји за кафе“ сега и се продаваат.
Датум: 18 мај 2011
, Автор: