Неверојатна модерна изведба на ирски танц

Неверојатна модерна изведба на ирски танц

Ирската танцувачка група „Prodijig“, се собрани танцувачи кои се доволно смели да ја променат оваа традиционална игра, правејќи ја уникатна, модерна и застрашувачки добра.Неверојатна модерна изведба на ирски танц Тие со своите изведби успеаја да победат голем број натпреварувачи од целото обединето Кралство и Ирска кои учествуваа во шоуто „Go to Dance“ кое се прикажува на телевизиската куќа „Sky1“. Со овој настап тие си го изборија местото во финалето.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар