Ламборгини Авентадор Џеј – досега невидено уметничко дело од автомобил

Автор: Петар Тодоровски

Возењето на овој двосед го нарекуваат крајно неописливо искуство на моќ и динамика, а и не може поинаку да се нарече авантурата додека возите со повеќе од 300 километри на час, а воздухот го сечете со вашето тело.Ламборгини Авентадор Џеј – досега невидено уметничко дело од автомобилЛамборгини Авентадор Џеј е досега невидено уметничко дело од автомобил создаден на многу оригинален начин – со едноставно отстранување на покривот и ветробранското стакло на Ламборгини „Авентадор ЛП700-4“.Ламборгини Авентадор Џеј – досега невидено уметничко дело од автомобилЛамборгини Авентадор Џеј – досега невидено уметничко дело од автомобилИ оваа верзија на Авентадор го користи истиот В12 мотор со 700 коњски сили кој лесно забрзува до 300 километри на час, а поради екстремните услови создадени од отстранувањето на ветробранското стакло неопходно е возачот да носи кацига за време на возењето. За внатрешниот дел се употребени посебни карбонски влакна, првпат произведени за потребите на овој модел, а ги има и во неколку други делови кои автомобилот го прават полесен. На крај, со цел искуството да го направат уникатно, производителите ги отстраниле и клима уредот и системот за навигација.Ламборгини Авентадор Џеј – досега невидено уметничко дело од автомобилЛамборгини Авентадор Џеј – досега невидено уметничко дело од автомобилЛамборгини Авентадор Џеј – досега невидено уметничко дело од автомобилЛамборгини Авентадор Џеј – досега невидено уметничко дело од автомобилЛамборгини Авентадор Џеј – досега невидено уметничко дело од автомобил


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар