Како да завиткате подарок кога хартијата е премногу кратка?

Како да завиткате подарок кога хартијата е премногу кратка?

Од избирање хартија до убави панделки и ознаки за подароци, составувањето прекрасен „изглед“ на подарокот е нешто што секој го сака.

Сепак, сите сме го доживеале ужасот од доаѓањето до последниот подарок што треба да се завитка, за да сфатиме дека хартијата е прекратка за да го завиткаме подарокот, без разлика на кој начин е поставен.

Никогаш не плашете се, затоа што имаме еден трик што можеме да го споделиме со вас! Трикот беше споделен на ТикТок, а потоа на Твитер каде што собра повеќе од 158.000 ретвитови и 494.000 лајкови. Погледнете го видеото подолу!

@mrs_dee_pendaReply to @ivanabspank ##hack ##learnontiktok ##tiktokpartner ##foryou ##holidays

♬ original sound – Mrs. Dee Penda

Што беше најпопуларно на ТикТок во 2020 година?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар