16 декември 2020 | Кафе пауза

Зошто не треба постојано да се потсетувате на деновите пред пандемијата?

Пандемијата на коронавирусот нè принуди да го промениме начинот на живот целосно и поради сето тоа многу повеќе гледаме назад во минатото.

5 начини како да им помогнете на вашите деца да престанат да се плашат од темнината

Иако многу деца го надминуваат стравот од темнина со текот на годините, постојат начини на кои можете да им помогнете порано да се ослободат од овој страв.

Градба чии креатори биле ослепени за никогаш повеќе да не направат исто величествено дело

Во светот ја познаваат во бајковитиот изглед, а ја сакаат и туристите, кои годишно ги привлекува повеќе од 400 илјади.

Вегетаријанството како начин на живот: Што кога вашето дете ќе одлучи да ја промени исхраната?

Има многу познати личности кои одлучиле радикално да го променат начинот на исхрана и кои на своето мени никогаш немаат месо, додека некои отишле и чекор понатаму. Но, што кога вашето дете ќе одлучи да стане вегетаријанец?

Тест: Изберете лампион и откријте што ве чека до крајот на годината

Погледнете ја сликата и изберете го лампионот што најмногу ви се допаѓа. Оној што ќе го изберете открива што ве чека до крајот на годината.

Моден хит број 1 за 2021 година: Ова ќе биде најпопуларниот накит и детаљ на облеката

Овој тренд никогаш не излегува од мода, а сега се носи на сите можни начини. Вечниот, женствен детаљ што асоцира на луксуз и елеганција доби модерен пресврт оваа сезона.

Како да завиткате подарок кога хартијата е премногу кратка?

Од избирање хартија до убави панделки и ознаки за подароци, составувањето прекрасен „изглед“ на подарокот е нешто што секој го сака.

Божиќна соба на отворено: Тераса претворена во волшебно катче

Оваа година се чини дека сите сакаат Божиќ да биде уште поспецијален бидејќи во 2020 година секој извор на среќа и радост е добредојден.

Краток анимиран филм кој зборува за тоа како да се справиме со загубата на најблиските!

Како да се справите со една од најголемите и секако најболните загуби, откријте во овој емотивен филм што ќе ве потсети колку се важни луѓето во нашите животи, особено кога се во прашање членовите на нашето семејство!

Кој ќе биде најсреќниот ден во 2021 година за секој хороскопски знак?

Прочитајте кој ќе биде најсреќниот ден во 2021 година за вас и обележете го во вашиот календар.