Божиќна соба на отворено: Тераса претворена во волшебно катче

Божиќна соба на отворено: Тераса претворена во волшебно катче

Оваа година се чини дека сите сакаат Божиќ да биде уште поспецијален бидејќи во 2020 година секој извор на среќа и радост е добредојден. Така, во Каптол, село лоцирано во подножјето на Папук, во декември се појави посебна божиќна соба на отворено.

Две недели семејството полека правеше украси. Ги сошија, лепеа, ги собраа и чекор по чекор, ја поставија почетната форма. Тие наскоро планираат да го завршат, но за почеток, велат дека се задоволни. Иако собата полека станува вистинска ѕвезда на празниците, сопствениците велат дека тие првенствено ја направиле за себе.

Божиќна соба на отворено: Тераса претворена во волшебно катче

Божиќна соба на отворено: Тераса претворена во волшебно катче

Божиќна соба на отворено: Тераса претворена во волшебно катче

Божиќна соба на отворено: Тераса претворена во волшебно катче

Божиќна соба на отворено: Тераса претворена во волшебно катче

Божиќна соба на отворено: Тераса претворена во волшебно катче

Погледнете ги овие неколку идеи за украсување на новогодишната елка во ретро стил.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар