01 јули 2021 | Кафе пауза

Што нè очекува за време на младата месечина на 10 јули?

Почетокот на овој циклус носи месечева енергија која ќе ве охрабри да се одморите, да се опуштите и конечно да се ослободите од стравовите и негативните емоции.

6 вежби со кои ќе имате тело од соништата

Најважно е прво да си поставите цел што сакате да ја постигнете и соодветно да изберете вежби што ќе ве испотат и ќе ви го забрзаат срцевиот ритам.

Мајонез и чоколадо: Неспојлива комбинација на состојки што е многу вкусна

Кога мајонезот е една од состојките во колачите, тој ги заменува јајцата и маргаринот.

Вратете го стариот сјај на вашите омилени сандали: Едноставен трик како да ги отстраните црните дамки од стапалата

Ако сте забележале црни дамки на вашите омилени сандали што се појавуваат кога нозете ви се потат во текот на топлите летни денови, не грижете се.