Вратете го стариот сјај на вашите омилени сандали: Едноставен трик како да ги отстраните црните дамки од стапалата

Вратете го стариот сјај на вашите омилени сандали: Едноставен трик како да ги отстраните црните дамки од стапалата

Ако сте забележале црни дамки на вашите омилени сандали што се појавуваат кога нозете ви се потат во текот на топлите летни денови, не грижете се. Омилените сандали или влечки можете да ги исчистите со овој едноставен трик од ТикТок.

Сè што треба да направите е да ја испрскате внатрешноста на сандалите со бел оцет, а потоа да навлажните една крпа и да ја истриете нечистотијата. Ако станува збор за тврдокорна дамка, повторете ја постапката неколку пати. Погледнете го целиот процес на видеото.

@jottiesjournalGetting your sandals summer ready! ☀️ 🩴 #cleantok #cleaningtips #cleanewithjottie #cleantok

♬ Fly Away – Tones and I

Ако се прашувате дали непријатниот мирис на оцет ќе остане на сандалите, не грижете се, тој ќе испари штом ќе се исушат.

Погледнете ги и овие трикови со детергент за перење алишта.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар