15 септември 2021 | Кафе пауза

Дали знаете која е најпопуларната раса на куче во светот?

Денес постојат повеќе од триста раси кучиња, а една раса го држи првото место како најпопуларна.

Фантастичен ТикТок трик: Како вашата куќа да мириса убаво по чистењето со правосмукалка

По чистењето со правосмукалка, обично нема мирис во просторијата, но тоа веќе не мора да биде така.

3 хороскопски знаци што ги очекуваат тешкотии во љубовта

Стравот и љубовта одат рака под рака, а овие 3 хороскопски знаци ги очекуваат најмногу тешкотии.

5 природни чаеви за полесен сон

Спиењето е клучно за функцијата на целиот организам бидејќи ги обновува и ги освежува умот и телото.