Фантастичен ТикТок трик: Како вашата куќа да мириса убаво по чистењето со правосмукалка

Фантастичен ТикТок трик: Како вашата куќа да мириса убаво по чистењето со правосмукалка

Секоја жена сака нејзиниот дом да мириса убаво и пријатно. По чистењето со правосмукалка, обично нема мирис во просторијата, но тоа веќе не мора да биде така. Ако сакате вашата куќа да мириса убаво, погледнете го овој фантастичен трик.

@marilyn2685

#fyp #foryou #parati #lifehacks #cleaninghacks #cleaningtiktok #tiktokcleaning #homecleaning #hometips

♬ Kiss Me More (feat. SZA) – Doja Cat

Отворете ја правосмукалката, извадете го филтерот и испрскаjте го со освежувач, а потоа повторно вратете го во правосмукалката.

Додека чистите, низ целиот дом ќе се шири свеж и пријатен мирис.

Погледнете го овој трик со кој ќе ја исчистите рерната подобро отколку со сода бикарбона и оцет.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар