3 хороскопски знаци што ги очекуваат тешкотии во љубовта

3 хороскопски знаци што ги очекуваат тешкотии во љубовта

Некои хороскопски знаци ќе се плашат од љубовта, особено за време на квадратот на Венера и Сатурн, што се случува од 15 септември. Стравот од љубов не е ретка појава. Се плашиме дека нема да бидеме сакани, се плашиме од самата љубов и дека нема да трае ако ја имаме. Стравот и љубовта одат рака под рака, а овие 3 хороскопски знаци ги очекуваат најмногу тешкотии.

3 хороскопски знаци што ги очекуваат тешкотии во љубовта

1. Бик

Вие сте љубовник, а не борец, а фантазијата ви помага да живеете. Она што може да се крие под овие фантазии е длабок страв дека нема да бидете сакани, што ќе се засили за време на квадратот на Венера и Сатурн. Може да се соочите со мисли за недостојност, може да се чувствувате како вашите тајни да се откриени и мислите дека сите ќе ве гледаат како измамник или несакан партнер. Сè што сакате е да бидете сакани, а сепак мислите ќе ви пречат за време на овој транзит и може да ја загрозите вашата врска. Потрудете се да не започнете пасивно-агресивна борба со вашиот партнер.

2. Скорпија

Вие сметате дека само преку својата ранливост можете целосно да ја искусите убавината на љубовта, но се плашите да го отстраните вашиот оклоп. Овој транзит може дополнително да направи да почувствувате дека вашите блокади се во ред, поради вашата неспособност да го направите последниот чекор. Сепак, начинот на кој сакате да се заштитите себеси не е добар за вас. Може да останете сами бидејќи не сфаќате дека вашиот оклоп е всушност доказ за вашиот страв. Мислите дека стравот е за губитници, за некој што не е како вас, но стравот е нормален за сите луѓе.

3. Водолија

Се плашите од љубовта за време на овој транзит, бидејќи се плашите од љубовта секој втор ден. Знаете дека љубовта е прашање на убавина и се борите со таа идеја, сè додека не видите дека таа има вистински потенцијал, а потоа вашиот страв повторно се вклучува. Всушност, вашиот страв од интимност, љубов и вистински врски е вашиот сигурен сопатник. Стравот никогаш не ве изневерил, секогаш бил тука за вас, па верувате дека можеби е подобро да останете исплашени, наместо да ја искористите можноста и навистина да се поврзете со некоја личност. Ова не значи дека сте немале врска, најверојатно и сега сте во врска. Но, дали вашата врска се базира на љубов или страв? Дали сте со вашиот партнер затоа што се плашите да бидете сами, да бидете без пари или да бидете одговорни? Дали ја сакате личноста со која сте или сте со неа бидејќи тоа ви го прави животот поудобен? Овој транзит ќе ве натера да ги преиспитате вашите вистински чувства кон личноста со која сте врска.

Прочитајте го финансискиот хороскоп за оваа есен.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар