Генијално решение за помалку сообраќајни несреќи

Градот Сиднеј имаше еден голем проблем на кој му најде генијално решение. Имено, проблем настануваше кога превисок камион ќе дојдеше до понизок тунел, па редовно се случуваа лоши сообраќајни несреќи. Затоа на властите им требаше решение за поголема видливост на знакот стоп.

Генијално решение за помалку сообраќајни несреќи

Оваа завеса од вода, на која се проектира огромен знак стоп, се покажа како фантастично решение. Направена е од компанијата „Laservision“ и функционира одлично. Ви се допаѓа нивниот изум?

Генијално решение за помалку сообраќајни несреќи

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар