Кругот на незадоволството во животот

Што и да правиме во животот, секогаш ќе бидеме незадоволни од некој аспект. Оваа слика е потсетник дека без разлика на која страна сме во кругот, секогаш се наоѓаме на погрешното место. Животот е таков, треба да го трчаме кругот и постојано да се грижиме.

Кругот на незадоволството во животот


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар