хартија | Кафе пауза

Идеална за чистење: Мрсната хартија може да спречи собирање прашина

Сите сакаме трикови за чистење кои ги олеснуваат обврските низ домот, а овој ќе ви заштеди време кога бришете прашина, особено на тешко достапните места.

Како да завиткате подарок кога хартијата е премногу кратка?

Од избирање хартија до убави панделки и ознаки за подароци, составувањето прекрасен „изглед“ на подарокот е нешто што секој го сака.

Уметник создава растенија од хартија кои се доволно мали за да може да се држат меѓу прстите

Секое растение е макотрпно направено почнувајќи од обликот на лисјата, сè до начинот на кој тие стојат или паѓаат надолу, па погледнете колку детално се изработени минијатурните растенија.

Направете „дождовна“ честитка

Еве една супер идеја за честитка што можете да ја направите сами за нечиј роденден кој е токму овој месец или по некој друг повод кој е во овој период.

Зошто исечениците од хартија се толку болни?

Навистина звучи чудно да се исечете со хартија, но ова му се има случено на секого.

Инженер претвора едноставни парчиња хартија во геометриска уметност

Верувале или не, овие неверојатни геометриски скулптури биле создадени од обични парчиња хартија.

Спој на мода и креативност: Хартиена облека за најуникатните дами

Кога ќе се спојат креативноста и модата произлегува нешто необично и несекојдневно, а оваа девојка го создаде токму тој ефект.

Уникатни венчаници за различни националности направени од хартија

Креативни и оригинални венчаници кои ќе ве фасцинираат со својата уникатност.

Уникатно, посебно, оригинално: Направете сами оригами украси во облик на дијамант

Сè уште не сте ја украсиле новогодишната елка и немате инспирација на кој начин да го направите тоа?

Артистка создава прекрасна и разнобојна уметност од хартија

Артистката Сена Руна, од Истанбул, ја напуштила својата долгогодишна работа со цел да ја следи својата уметничка страст.

Обележувачи за книги кои ќе ги разиграат страниците од вашите омилени книжевни дела

Создадете еден нов свет баш онака како што си го замислувате...