Инженер претвора едноставни парчиња хартија во геометриска уметност

Инженер претвора едноставни парчиња хартија во геометриска уметност

Верувале или не, овие неверојатни геометриски скулптури биле создадени од обични парчиња хартија. Артистот зад овие дела е Мет Шилан, кој го користи принципот за изработка на оригами за да направи комплексни дизајни какви што никогаш досега не сте виделе. Погледнете дел од неговите дела и подгответе се да го задоволите вашиот глад за симетрија и ред.

 


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар