30 ноември 2017 | Кафе пауза

10 „луди“ научници кои станале дел од историјата, но не на начинот на кој би сакале

Некои научници имале навистина луди идеи кои ги ставиле во историјата од погрешни причини. Погледнете 10 научници кои ја промениле науката додека биле чудни.

Што може секој хороскопски знак да очекува од декември – последниот месец од оваа година?

Погледнете што можете да очекувате во последниот месец од годината пред да ја дочекате новата година.

5 кристали за среќа кои ќе ви донесат позитивни вибрации во новата година

Се верува дека кристалите имаат влијание на енергетското поле на една личност и имаат способност да ја апсорбираат, менуваат, поместуваат, насочуваат, отстрануваат или да ја привлекуваат енергијата околу и во вашето тело.

10 причини зошто на модерните мажи им е тешко да се справат со силните жени

Силните жени поминале низ многу во текот на нивниот живот. Тие можат да ја издржат болката, да ги надминат тешкотиите од минатото и да останат независни дури и кога се на работ да изгубат сè.

ТВ серија: Панишер (Punisher)

По убиството на своето семејство, поранешниот маринец Френк Касл има само една цел – да ја одмазди нивната смрт!

7 работи што не треба да ги правите доколку сте многу чувствителни

Ова се 7-те работи што треба да ги одбегнувате доколку сте многу чувствителни...

Едноставен тест што ќе ви помогне да дознаете дали сте вистински интроверти

Погледнете ги сликите и обидете се да го најдете скриениот предмет на нив.

8 тетоважи со прекрасни, но срцепарателни приказни

Некои тетоважи може да претставуваат само некоја убава слика, но некои кријат навистина длабоко значење. Погледнете некои од најемотивните тетоважи и приказната зад нив.

Што треба да направи секој хороскопски знак за да постигне успех во 2018 година?

Хороскопските знаци ќе ви помогнат да дознаете како да постигнете успех следнава година...

5 причини зошто нѐ привлекуваат луѓето со кои не би требало да започнеме врска

Привлечноста нѐ заслепува и прави да размислуваме пристрасно.

Спој на мода и креативност: Хартиена облека за најуникатните дами

Кога ќе се спојат креативноста и модата произлегува нешто необично и несекојдневно, а оваа девојка го создаде токму тој ефект.
12