Што може секој хороскопски знак да очекува од декември – последниот месец од оваа година?

Што може секој хороскопски знак да очекува од декември – последниот месец од оваа година?

Празниците и прославите се за справување со вашите нереални очекувања, а истото можете да го направите и со вашиот хороскоп за декември 2017-та година. Важно е да ги почитувате деловите кои ви се допаѓаат, а останатото да го заборавите. Сè што сметате дека не е вистина за вас, веројатно е и така. Сепак астрологијата не е егзактна наука. Па погледнете што можете да очекувате во последниот месец од годината пред да ја дочекате новата година.

shto-da-ochekuvate-vo-dekemvri-spored-vashiot-horoskopski-znak-kafepauza.mk

Овен

Почетокот на месецот може навистина да ве збуни и да не знаете што се случува. Можеби сте премногу строги кон себе, но штом Марс ќе се премести во Скорпија ќе почнете да ја гледате поголемата слика. Поместувањето на Сатурн во Стрелец може да предизвика навистина големи промени во вашиот живот и може целосно да го промени текот на вашата кариера во следните 2 години.

Бик

Бикови, подгответе се, бидејќи ќе се соочите со вашиот најголем непријател во следниве недели. Вашиот извор на приход може да исчезне или да се промени, но важно е да запомните дека тоа нема да трае засекогаш. Издржете бидејќи потоа ве очекуваат прекрасни моменти.

Близнаци

Вам ви се случуваат многу работи периодов, па важно е да имате на ум дека тоа ве подготвува за најдоброто во 2018-та. На почетокот на месецот ќе се чувствувате збунето, особено за вашата кариера. Може да се чувствувате како патник во вашиот живот и да бидете збунети за вашата цел. Може да се појават некои недоразбирања во бизнисот или во романтичната врска на крајот на месецот.

Рак

Ќе ви се случат многу работи во декември. На полната месечина на 3-ти декември може да чувствувате анксиозност, а да не знаете зошто. Ако ја искористите енергијата на полната месечина за да истражите што чувствувате, ќе извлечете поука од тоа. Знаењето кое ќе го соберете ќе ви помогне со лекциите на кои Сатурн сака да ве научи до март 2020-та година. Овде станува збор за партнерството и за што тоа навистина ви значи.

Лав

Почетокот на месецот ќе ви донесе забуна во врска со љубовта, а можно е во вашиот живот да се врати и некоја стара љубов. Можно е да почувствувате желба да ѝ дадете уште една шанса на таа врска. Или пак, можеби ќе бидете опседнати со поранешен партнер кој ве заборавил, а тоа може да ви го отежне животот. Кон крајот на месецот работите ќе ви се разјаснат и ќе можете да се посветите на секојдневните обврски. Ќе бидете среќни за оваа промена на вашиот фокус.

Девица

Можеби некој има очекувања од вас кои не можете да ги исполните, па универзумот ве замолува да престанете да ги задоволувате другите. Ако партнерството вреди да се спаси, самото ќе го направи тоа. Треба да бидете опуштени и стрпливи со недоразбирањата кои може да се појават помеѓу вас и вашиот цимер. Или пак, ако планирате да се селите, може да се соочите со тешкотии додека барате нов дом. Овој месец ќе научите како одговорно да се грижите за другите, а ова значи дека ќе научите да се сакате себеси.

Вага

Можеби сметате дека вашите приоритети се менуваат, а тоа ќе продолжи и на почетокот на декември. Минувате низ голема промена во вашиот живот, а оваа полна месечина ќе ви го исчисти умот и ќе ви помогне да се соочите со одговорностите. Можно е да преземете повеќе одговорност во бракот или со децата, но не пред да научите да се грижите за себе.

Скорпија

Многу работи овој месец ќе прават да се чувствувате како да сте на емоционална луда железница. Можно е да откриете некој долг кој сте го заборавиле, или пак чекате некој вам да ви се раздолжи, а тоа ќе потрае. На крајот на месецот, Марс ќе биде во вашиот знак, а ова значи дека што и да преземете во вашиот секојдневен живот ќе ви биде полесно да го исполните. До крајот на месецот ќе се среди сè.

Стрелец

Последниве 2 години значително ги промениле вашите животни цели и нештата кои ги сакате. Можеби сте се венчале, сте имале деца или пак, сте ги промениле целите за да се совпаѓаат со личноста која навистина сте. Ќе чувствувате голема самодоверба на почетокот на месецот. Искористете ја новата месечина на 18-ти декември за нов почеток на деловите од животот кои го бараат тоа. Обидете се да не се фрустрирате во поголемиот дел од месецот бидејќи можеби другите нема да ве разбираат. Сето ова ќе помине до 22-ри декември.

Јарец

Следните 2 години означуваат точка на пресврт во вашиот живот, а тоа ќе започне во декември. Сатурн ќе биде во вашиот знак, па оние проекти кои ви се најдраги конечно ќе излезат на виделина. Ќе се обидете да оцените што и кој ви значи најмногу, и можеби ќе се откажете од некои работи кои сметате дека ви се непотребни бидејќи ќе направите место за нешто поважно. Можно е да се соочите со страв од неуспех и успех, но со помош на Сатурн ќе го надминете тоа и ќе станете подобра верзија од себе.

Водолија

Полната месечина ќе има влијание на вашиот љубовен живот на почетокот на месецот. Можно е да откриете дека вашиот партнер криел нешто од вас и се обидувал сам да се справи со тоа, но со ова ја разнишува вашата доверба. Во втората половина на месецот ќе бидете амбициозни и конечно ќе ја почувствувате мотивацијата која ви недостигала. Овој месец можно е конечно да се ослободите од некоја лоша навика која не ви служела.

Риби

Во близина на полната месечина на 3-ти декември, можно е некој ваш близок пријател да страда од нешто, но ќе мора да прифатите дека не можете да помогнете. Сега е време да сфатите дека не можете да бидете одговорни за однесувањето на сите и не можете да излечите сè. Ќе станете повнимателни во однос на тоа со кој се дружите. Отсега ќе сакате да бидете во друштво на победници наместо да бидете со луѓе кои само ве истрошуваат.

Дознајте и кога ви е судено да се заљубите според вашиот хороскопски знак.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар