2017 | Кафе пауза

11-те најдобри фотографии од измината година

Неодамна жирито од престижниот натпревар за фотографија Hasselblad Masters Awards одбра победници во 11 различни категории.

Најдобрите свадбени фотографии за 2017 година

Веќе 10 години по ред се одржува натпревар за најдобра свадбена фотографија кој е организиран од Junebug Weddings, а секоја година учествуваат стотици фотографи.

13 неверојатни жени за кои можеби не сте слушнале во 2017-та година

На некој начин, 2017-та ја обележаа многу силни жени и девојки, а веројатно сте слушнале за поголем дел од нив.

Најдобрите филмови од 2017-та година

Оваа година гледавме филмови за Втората светска војна, ги гледавме омилените суперхерои, но и неколку неверојатни драми. Погледнете кои се најдобрите филмови од оваа година.

10 најдобри ТВ серии за 2017 година

2017-та година беше полна со интересни и возбудливи серии, а ако не знаете од каде да почнете, ние ви ги препорачуваме следниве...

Изморен од лоши вести, еден корисник на Твитер ги споделил најубавите моменти од 2017-та година

Еден корисник на Твитер, Џејкоб Аткинс, повеќе не сакал да слуша само лоши вести. Наместо тоа, тој на Твитер ги споделил најубавите вести од 2017-та година.

Според астрологијата, најлошиот ден од годината е сè уште пред нас

Ако веќе ви е преку глава од 2017, имаме лоши вести за вас. Според астролозите, најлошиот ден од оваа година е сè уште пред нас.

10 научни откритија од 2017 кои делуваат како да се извлечени од научната фантастика

Бидејќи научните откритија почнаа сè повеќе да звучат како научна фантастика, замислете што сè би било откриено во 2018. До тогаш, да погледнеме кои се најневеројатните откритија од оваа година.

Одговорете на овие 5 прашања и дознајте колку сте биле успешни во 2017 година

Крајот на 2017-та е сè поблиску. Па пред да почнете со прослави и празници, добро е да го разгледате вашиот професионален, но и личен успех од оваа година.

Што може секој хороскопски знак да очекува од декември – последниот месец од оваа година?

Погледнете што можете да очекувате во последниот месец од годината пред да ја дочекате новата година.

Хороскопските знаци откриваат: Од што треба да се ослободите до крајот на 2017 година?

Доколку не сте задоволни од вашите достигнувања, не грижете се, бидејќи имате уште 2 месеца за да ги поправите работите, а хороскопските знаци ќе ви помогнат во тоа.