2017 | Кафе пауза - Part 3

2017-та официјално започна: Одберете го главниот збор според кој ќе се водите во новата година

Можеби сте си поставиле повеќе цели за годината која следува, но за да ви бидат нештата појасни, најлесно е да тргнете од еден единствен збор кој ќе биде вашата главна тема во 2017-та.

Дознајте што ве очекува во годината на Петелот: Краток и прецизен хороскоп за 2017-та година

Петелот е симбол на Сонцето, бидејќи од најраните утрински часови со своето пеење го започнува денот.

Нумеролошка прогноза за 2017-та година

Дознајте што ве очекува во претстојната 2017-та година на љубовен, работен и здравствен план.

17 планови што секоја девојка треба да ги направи за новата 2017 година

Следниве 17 цели се едноставни и лесно остварливи, а можат да внесат значителна промена во вашиот живот.

9 зборови што треба помалку да ги кажувате во претстојната 2017-та година

Некои зборови може да го изгубат нивното вистинско значење, само затоа што премногу ги употребувате во секојдневието.

5 работи кои вреди да ги вклучите во вашиот финансиски план за 2017-та година

Иако е добро да ги намалите трошоците, потребно е да вклучите некои работи што ќе ви го направат поубав и поисполнет вашиот живот!

Создадена за секое годишно време: Избрана е бојата која ќе ја одбележи 2017-та година

Институтот за бои „Pantone“, открива која боја ќе биде хит во 2017-та година.

Каков совет му е потребен на секој хороскопски знак за претстојната 2017-та година?

Новата година симболизира и нов почеток, време кога непосакуваните работи треба да ги оставиме во минатото.

17 нешта што треба да ги заборавите во 2017 година!

Престанете да го живеете животот на автопилот, да работите како зомби, да го гледате животот низ објектив наместо да бидете присутни во моментот...

Интересен календар за 2017 година, специјално дизајниран за љубителите на мачки

Сигурно со нетрпение ќе ја чекате 2017-тата година, гушкајќи ја вашата мачка без престан!