27 декември 2016 | Кафе пауза

Фотографијата што го збуни светот: Каде се нозете на девојката во средина?

На прв поглед, ова е сосема обична фотографија, но ако погледнете малку подобро, ќе видите еден детаљ кој збунува многу луѓе.

15 креативни билборди ширум светот

За да го привлече вниманието на луѓето, рекламата мора да биде оригинална и добро смислена.

Дознајте што ве очекува во годината на Петелот: Краток и прецизен хороскоп за 2017-та година

Петелот е симбол на Сонцето, бидејќи од најраните утрински часови со своето пеење го започнува денот.

Знаете ли како розовата боја станала карактеристична за девојчињата, а сината за момчињата?

Овој тренд е останат и до ден денес, иако постои и побарувачка за неутрална боја на облека.

8 причини зошто треба да почнете да читате љубовни романи

Постојат различни видови љубовни романи, така што сигурни сме дека е напишан барем еден што ќе ви се допадне само што сѐ уште не сте го пронашле.

26 фотографии кои ќе ве изнервираат со својата несовршеност

Дали и вие имате некое чудно чувство однатре кога ќе погледнете како со една мала ситница е уништена совршеноста на фотографијата?

Најголемата причина поради која љубовните парови раскинуваат пред празниците

Според најновите истражувања, еден од пет љубовни парови размислува да ја прекине врската поради една единствена причина – парите.

Како да се преполните со допамин за никогаш повторно да не се чувствувате тажно или под стрес?

Нашиот мозок испушта невротрансмитер, допамин, што е клучен за бројни есенцијални телесни функции.

25 работи што не треба да ги направите пред да наполните 25 години

На 25 години, секојдневието ни наметнува повеќе обврски и одговорности и ни се чини како некој буквално да нѐ турнал во светот на возрасните.

Жената која се цени себеси мора да ги донесе овие 15 одлуки за својот живот

Дозволете му на срцето да биде вашиот главен компас.

Што можат новогодишната елка и стилот на украсување да откријат за вас?

Како што во секоја шега има пола вистина, така и во оваа забавна анализа можеби ќе пронајдете мал дел од реалноста.

Интересни шеги за мажите кои ќе ве насмеат и расположат

Не е штетно малку хумор на сметка на мажите.
12