Каков совет му е потребен на секој хороскопски знак за претстојната 2017-та година?

Каков совет му е потребен на секој хороскопски знак за претстојната 2017-та година?

Веќе полека се приближуваме кон крајот на оваа година. Новата година симболизира и нов почеток, време кога непосакуваните работи треба да ги оставиме во минатото. Во новата година повеќето се стремат кон тоа да бидат подобри личности. Па, според вашиот хороскопски знак, пронајдете го советот кој најмногу ви одговара во претстојната 2017-та година.

Каков совет му е потребен на секој хороскопски знак за претстојната 2017-та година?

Овен

Не донесувајте неразумни одлуки кога сте лути или среќни, туку пред да одлучите нешто, осигурете се дека имате чист ум.

Бик

Нема сите личности секогаш да ве сакаат онолку колку што ги сакате вие, но тоа не значи дека треба да престанете да сакате со целото свое срце.

Близнаци

Живејте го животот што ве прави среќни, а не оној кој другите го очекуваат од вас.

Рак

Престанете да ги обвинувате другите луѓе за вашите грешки и проблеми, зашто во спротивно нема никогаш да ви се подобри животот.

Лав

Ако тревата е позелена на другата страна од оградата, тогаш почнете повеќе да ја наводнувате вашата.

Девица

Никогаш не правете ги приоритет луѓето кои вам ве гледаат само како опција.

Каков совет му е потребен на секој хороскопски знак за претстојната 2017-та година?

Вага

Почнете да откривате што сакате да правите, а потоа пронајдете начин како да бидете платени за тоа.

Скорпија

Никој не е навистина загрижен за тоа што го правите со вашиот живот, бидејќи тие се премногу фокусирани на тоа што мислите вие за нивниот живот, па затоа, живејте за себе.

Стрелец

Сѐ е прашање на перспективата и сѐ се сведува на тоа како ќе изберете да реагирате во одредена ситуација.

Јарец

Со цел да го добиете тоа што го сакате, морате напорно да работите. Заборавете на сите оние половично завршени работи и вложете сè што имате во себе.

Водолија

Треба да направите разлика помеѓу она што ви е потребно и она што го сакате, а и да прифатите дека не можете секогаш да го добиете она што го сакате.

Риби

Секогаш верувајте ѝ на вашата интуиција, ако нешто не чувствувате дека е добро, тогаш тоа најверојатно и не е.

Каков совет му е потребен на секој хороскопски знак за претстојната 2017-та година?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

 1. Анонимен Reply

  fali za jarec 🙂

  • Моника Трајковска Reply

   Благодариме за забелешката, сме го пропуштиле. Се поправивме, можете да прочитате.

 2. Анонимен Reply

  A kaj Vi e Jarecot?

  • Моника Трајковска Reply

   Без да сакаме сме го прескокнале. Но, се поправивме, советот е тука.

Остави коментар