16 декември 2016 | Кафе пауза

Компир – бескорисен зеленчук или дар од природата?

Ниту еден зеленчук не е толку разновиден како компирот. Тој е подеднакво убав кога е варен, печен или пржен, но ретко ги добива пофалбите кои ги заслужува.

5 чести грешки при носењето екстензии за коса

Сонот на многу девојки е да имаат долга, бујна и раскошна коса, па затоа екстензиите за коса се овде да ви помогнат. Но, кои грешки би требало да ги избегнете?

Совети од нашите баби: Правила за среќен брак

Можеби некои на прв поглед ќе ви изгледаат старомодни, но кога ќе почнете да размислувате за нив, ќе сфатите дека тие се многу вредни.

Неврокозметика – „Паметна“ козметика за новиот век

Го забавува процесот на стареење, видливо ги намалува брчките и на кожата ѝ ја враќа својата компактност, еластичност и младешки изглед...
Датум: 16 дек 2016
, Автор:

Направете сами лебдечка елка во четири чекори

Ако ви се досадни традиционалните новогодишни елки, погледнете ја оваа прекрасна идеја.

8 модерни и стилски начини да ја носите марамата оваа зима

Марамите се многу повеќе од едно обично парче облека што служи за затоплување на вратот.

Не мора да излезете за да си поминете убаво за Нова година

Новата година означува нов почеток кога сите правиме планови за тоа какви промени сакаме да внесеме во животот и кои цели би сакале да ги оствариме во претстојната година.

Водич за мрзливи луѓе: Како постепено да се изградите во подобри личности?

Понекогаш луѓето се мрзливи затоа што немаат го пронајдено својот вистински пат и не знаат што треба да прават.

9 зборови што треба помалку да ги кажувате во претстојната 2017-та година

Некои зборови може да го изгубат нивното вистинско значење, само затоа што премногу ги употребувате во секојдневието.

Кои хороскопски знаци имале најмногу секс во 2016 година?

Што мислите вие? Кој хороскопски знак е победникот?

15 знаци дека тој ја има контролата во вашата љубовна врска, а вие сте целосно немоќни

Секоја здрава љубовна врска треба да се заснова на взаемна љубов, почит и разбирање.
12