Кои хороскопски знаци имале најмногу секс во 2016 година?

Кои хороскопски знаци имале најмногу секс во 2016 година?

Женската апликација за следење на месечниот циклус „Eve“ спровела истражување за тоа кои хороскопски знаци имале најмногу секс во 2016 година. Луѓето генерално обожаваат да го споредуваат нивниот сексуален живот, а кога тука ќе се вмешаат и хороскопските знаци, натпреварот станува уште пожесток. Што мислите вие? Кој хороскопски знак е победникот?

Кои хороскопски знаци имале најмногу секс во 2016 година?

Можеби Скорпиите? Скорпијата е позната како најсексуалниот хороскопски знак, но тоа не значи дека има најмногу секс. Всушност, Скорпиите го сфаќаат сексот многу сериозно и многу се критични при изборот на партнер. Тие немаат сексуални односи со секого. Сепак, за многумина можеби ќе биде големо изненадување тоа што Скорпиите се дури деветти на оваа листа. Но, имајте на ум дека неколкуте пати кога имале односи, нивниот секс веројатно бил подобар од сексот на сите останати хороскопски знаци.

Овните се исто така познати по нивното ненаситно либидо, така што којзнае како ќе го прифатат овој пораз, бидејќи тие се на последно место што значи дека имале најмалку секс оваа година. Примете сочувство.

Му честитаме на најљубопитниот хороскопски знак кој обожава да експериментира, а тоа е Водолијата. Не само што Водолиите биле најсексуално активни годинава, туку и веројатно сексот им бил најуникатен и неверојатно забавен. Припадниците на овој хороскопски знак се многу ексцентрични во и надвор од спалната.

Прочитајте ја целосната листа и дознајте кое место го зазема вашиот хороскопски знак…

1. Водолија

2. Девица

3. Бик

4. Вага

5. Риби

6. Стрелец

7. Близнаци

8. Јарец

9. Скорпија

10. Лав

11. Рак

12. Овен


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар