Среќна Нова година! Погледнете ги спектакуларните огномети кои заблескаа вчера вечерта ширум светот

Погледнете ги најубавите огномети ширум светот кои го означија почетокот на новата година...

Дознајте што пиеја Дизни принцезите за дочекот на Нова година

Можете ли да ги замислите овие убавици со чашка алкохол во раката? Нека не ве излаже нивниот невин изглед!

Не престанувајте да се смеете дури ни кога сте тажни. Некој можеби ќе се вљуби во вашата насмевка!

Овие неколку мудри животни совети ќе ви помогнат да ја започнете 2017-та година на најдобар можен начин.

Запознајте ја Зои: Мачката која буквално го носи срцето на нејзините гради

Како што Зои растела, така и нејзиното крзнено срце се зголемувало. Токму затоа и го добила прекарот „Кралица на срцата“.

2017-та официјално започна: Одберете го главниот збор според кој ќе се водите во новата година

Можеби сте си поставиле повеќе цели за годината која следува, но за да ви бидат нештата појасни, најлесно е да тргнете од еден единствен збор кој ќе биде вашата главна тема во 2017-та.