2017 | Кафе пауза - Part 2

Астрологијата ви открива што можете да очекувате во последните месеци од годината

Ни останаа уште 2 месеци од 2017-та година. Иако изгледа како краток период, тоа не значи дека нема да доживеете големи промени.

Која храна ќе биде популарна и ќе обожаваме да ја јадеме во 2017-та година?

Трендовите во исхраната стануваат популарни колку и оние во модата, а практично целиот свет се обидува да јаде вкусно, но здраво.

Ѕвездите ви ја откриваат најголемата тајна: Дали годинава ќе пронајдете љубов?

Најважното прашање за многумина кои се интересираат за хороскоп, е кога ќе пронајдат љубов.

Предвидување за 2017-та година: Вашата блиска иднина е сокриена во оваа слика

За да дознаете што ве очекува во блиска иднина, погледнете го овој едноставен тест кој нема да ви одземе повеќе од 2 минути.

Што би ни рекле античките астролози за 2017-та година?

Иако астрологијата датира од третиот милениум пред нашата ера, се тврди дека таа почнала откако луѓето свесно се обиделе да ги измерат, снимат и предвидат сезонските промени.

17 филмови што со нетрпение ги чекаме во 2017 година

И покрај тоа што во 2016 година имавме можност да видиме епски филмски наслови, изгледа дека тоа беше само загревање за оваа година.

Работи за кои жените треба да престанат да се извинуваат во 2017 година

Факт е дека жените се извинуваат за многу работи како што се нивните животни избори, физички изглед, начин на исхрана, искажување на личното мислење, а тоа воопшто не би требало да биде така.

Хороскопскиот знак ви открива на кој начин ќе се заљубите во 2017-та година

Љубовта е непредвидлива и понекогаш можете да се заљубите во некој за кој не сте ни сонувале.

Дознајте дали 2017-та година за вас подготвува љубовен огномет

Некои години биле преполни со романтика, додека други биле досадни. А, што ве очекува во наредните 12 месеци?

Оваа година е во знак на тарот картата „Тркало на среќата“, а еве што значи тоа!

Можеби до сега не сте размислувале во оваа насока, но и таротот во голема мера може да открие што занимливо и возбудливо ве очекува во оваа нова година.