Оваа година е во знак на тарот картата „Тркало на среќата“, а еве што значи тоа!

Можеби досега не сте размислувале во оваа насока, но и тарот картите во голема мера можат да ви откријат што занимливо и возбудливо ве очекува оваа нова година.

1-ovaa-godina-e-vo-znakot-na-tarot-kartata-trkalo-na-srekjata-a-eve-shto-znachi-toa-www.kafepauza.mk_

2017-та година е во знакот на картата „Тркало на среќата“, а сигурни сме дека и самите можете да погодите што означува оваа карта. Така е, ве очекува возбудлива година, полна со нови почетоци, позитивни промени и среќни моменти и можности.

Сепак, оваа карта не се однесува толку многу на материјалните работи отколку на оние суштинските, животни прилики. Значи, ќе имате можност да работите на себе, на вашиот напредок во секоја смисла, па затоа морате да бидете отворени за сите сјајни прилики кои ќе бидат во изобилство. Оваа година нема да биде ни малку пасивна, туку ќе настапат бројни промени на полето на работата, кариерата и љубовта со кои со сигурност ќе бидете задоволни.

2-ovaa-godina-e-vo-znakot-na-tarot-kartata-trkalo-na-srekjata-a-eve-shto-znachi-toa-www.kafepauza.mk_

На полето на љубовта ќе донесете важни одлуки. Кога станува збор за работата, и тука ќе се случат позитивни промени, но само оние кои се навистина потребни.

Совет: Опкружете се со црвена боја која е симбол на љубовта, страста и доброто расположение!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар