National Geographic ги избра најдобрите фотографии од природата за 2016 година

Овој конкурс привлекол илјадници фотографии од целиот свет, а судиите ги оценувале истите во четири категории: Акција, пејзажи, портрети на животните и животна средина.

6 знаци кои покажуваат дека сте подготвени да имате уште едно дете

Еве како да знаете дали веќе е време да го зголемите вашето семејство со уште еден, двајца или тројца членови.

Најчесто поставуваните модни прашања на Гугл за 2016-та година

Можете ли да претпоставите кои се најпребаруваните модни прашања за оваа година?

Можете ли да го решите овој тежок визуелен тест?

Колку време помина откако последен пат го проверивте вашиот вид?

Зошто не можете вистински да уживате во празниците?

Сигурно сте во потрага по совршениот подарок и сакате да си поминете совршено на новогодишната ноќ. Тоа предизвикува голема анксиозност.

5 познати модни дизајнери советуваат: Како да ја пронајдете совршената венчаница?

Вашата мајка и другарка со сигурност ќе ви помогнат околу вашиот мачен избор, но советот од професионалците никако не е за потценување!

Бидете поразлични: Идеални места за патување за време на вашиот меден месец

Подарете си себеси прекрасна можност за да го истражувате светот!

Едноставен и неодолив празничен десерт: Лава колач во шолја

Овие десерти се идеални за претстојните празници, а сигурни сме дека сите ваши пријатели и најблиски ќе ги обожаваат.

Момците советуваат: Како до совршен орален секс?

Треба да ги погледнете работите од нивна перспектива за да разберете што ги возбудува, што не им се допаѓа и како да им пружите максимално задоволство.

Симнете ги најдобрите апликации од 2016-та година, што ќе ви ја направат 2017-та уште подобра

Годишната листа за најдобрите апликации е веќе готова, па доколку сѐ уште ги немате овие на вашиот телефон, тогаш со сигурност треба да направите место за нив.

Дали знаете што е канцелариски вирус?

Колку и да ги избегнувате колегите, заедничкиот отворен простор придонесува за ширење на вирусот.

17 планови што секоја девојка треба да ги направи за новата 2017 година

Следниве 17 цели се едноставни и лесно остварливи, а можат да внесат значителна промена во вашиот живот.
12