Идеална за чистење: Мрсната хартија може да спречи собирање прашина

Идеална за чистење: Мрсната хартија може да спречи собирање прашина

Сите сакаме трикови за чистење кои ги олеснуваат обврските низ домот, а овој ќе ви заштеди време кога бришете прашина, особено на тешко достапните места.

Идеална за чистење: Мрсната хартија може да спречи собирање прашина

Ставете лист мрсна хартија на тешко достапните површини. Наместо да се лепат на врвовите на орманите, честичките ќе се лепат на површината на мрсната хартија. Потоа, кога ќе правите темелно чистење на куќата, сè што треба да направите е внимателно да го свиткате листот, да го фрлите и да го замените со нов.

Листовите хартија треба да се менуваат на секои три до четири месеци.

За да го направите овој кујнски трик поеколошки, избришете го листот мрсна хартија со влажна крпа и измијте го.

Функционира и надвор од кујната

Овој трик функционира и во деловите од домот што ги користите помалку. Можете да ставите мрсна хартија и на фиоките и плакарите, а непосредно пред да пристигнат вашите гости, фрлете ја нечистата хартија. Ова е лесен начин да ги направите посетите на гости помалку стресни.

Прочитајте како да отстраните мастило од тепихот со помош на средствата што ги имате дома.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар