фитнес | Кафе пауза - Part 5

Прекрасната Адријана Лима ви открива: 10 совети за фитнес и убавина

Дури и со минимална шминка Адријана Лима изгледа прекрасно. Сепак, таа има долго искуство од кое научила неколку трикови кои со задоволство ги споделува со вас.

9 тајни на оние кои успеваат да се натераат да вежбаат рано наутро

Вежбањето рано наутро е убав начин да се почне денот, сакате да го практикувате тоа, но никако не можете да се натерате да станете во 6 часот за да одите да трчате, да возите велосипед или да вежбате дома.

Тајните на славните за совршено тело

Ако некогаш сте се прашувале што прават познатите за да ги одржат своите тела во совршена форма, тука можете да ги најдете одговорите кои тие ги споделиле со публиката.
Датум: 18 фев 2015

15-минутна вежба која брзо ги топи масните наслаги по целото тело

Зимата е проблематичен период кога станува збор за телесната тежина, а ова видео има решение за него.

Обликувајте го вашето тело и збогувајте се со вишокот килограми за само 5 минути!

И покрај тоа што кратко трае, овој тренинг со сигурност добро ќе ве испоти.

15 животни кои сакаат да ве мотивираат повеќе да вежбате

Како и обично, од денес или од следниот понеделник сите почнуваме да вежбаме. Овие петнаесетина пријателчиња ќе се обидат да ви помогнат поцврсто да се држите до фитнес целите.

6 работи што ќе ви се случат кога ќе бидете во подобра форма

Сега сте на точката А: моментот кога вежбате со цел да бидете во подобра форма. Некогаш сте мотивирани да вежбате, некогаш не, но чувствувате обврска да вежбате секој ден. Но, животот ќе изгледа поинаку кога ќе стигнете на точката Б.

7 вежби со кои ќе го трансформирате вашето тело

Со помош на овие вежби го затегнувате телото, но и ги горите калориите. Не губете време со други вежби, овие 7 не смеете да ги изоставите од вашата фитнес програма.
Датум: 19 авг 2014
, Автор:

3 фитнес тестови кои треба да ги издржите

Направете ги овие три тестови пред да го зголемите интензитетот на тренинг со цел да утврдите од каде почнувате и да не се претренирате.

Здравствените придобивки од вежбањето зумба

Зумбата е финтес-програма, која вклучува аеробични и танцови движења во ритамот на салса, хип-хоп, мамбо, регетон и други музички стилови.

6 изговори за невежбање кои не смеете да си ги дозволите

Оние кои не се физички активни, а „сакаат“ да бидат, секогаш имаат спремено по неколку одговори на прашањето зошто не вежбаат. Некои од нив навистина можат да бидат издржани, но ако е некој од следните шест, тогаш нема никакво оправдување.

Зацврстете го вашето тело со 2-минутни вежби на ден

4 брзи и едноставни вежби за секси тело од вашите соништа...