18 февруари 2015 | Кафе пауза

Трите хороскопски знаци кои спротивниот пол го оставаат без здив

Одредени хороскопски знаци се вистински заводници. Тие имаат талент за флертување и нив тоа лесно им оди. Проверете кои се трите знаци на кои малкумина можат да им одолеат. Дали сте меѓу нив?
Датум: 18 фев 2015
, Автор:

Луѓе ги опишуваат најсекси случајностите на кои биле сведоци

Некој на Редит го поставил прашањето: Која е најсекси ситуацијата на која случајно сте биле сведоци? Ова се дел од одговорите.

16 причини за веднаш да се преселите во некоја од нордиските земји

Доколку размислувате за промена на местото на живеење, читајте овде!

Талентирана фотографка го претворила своето поткровје во прекрасни бајковити сцени

Магични фотографии кои ни покажуваат дека можат да се создадат големи нешта во мали простори.

Неверојатно срамни моменти кои секој човек ги има преживеано

Понекогаш ние луѓето сме големи шампиони кога станува збор за срамни ситуации.

13 причини зошто треба да ги сакате вашите мали гради

Започнувајќи од чувствување поголемо задоволство во кревет, па сè до привлекување подобри мажи, науката вели дека вашите мали гради ви носат многу придобивки во животот.

50 нешта кои можат да расплачат возрасна жена за време на нејзиниот ПМС

Овие ситници не изгледаат толку безначајно за жена која поминува низ ПМС...

Старите советуваат: Како да знаете дека сте го пронашле доживотниот партнер?

Три прашања кои ќе ви кажат многу за иднината која ве очекува.

Ветрот создал неверојатни замрзнати песочни кули покрај езерото Мичиген

Благодарение на уникатните временски услови, фотографот Џошуа Новицки налетал на неверојатна глетка додека шетал по брегот на езерото Мичиген...

Мајка го слуша чукањето на срцето на својот починат син во телото на девојката на која го донирале

Откако го загубила своето чедо, Вики Бренон веднаш одлучила да ги донира неговите органи и со тоа да им даде шанса на други да живеат.

Минијатурните авантури на еден талентиран фотограф

Фотографот Анил Нуипеин создава прекрасни фотографии во кои ги смалува луѓето, најчесто себеси, и ги поставува во интересни нови ситуации.

Тајните на славните за совршено тело

Ако некогаш сте се прашувале што прават познатите за да ги одржат своите тела во совршена форма, тука можете да ги најдете одговорите кои тие ги споделиле со публиката.
Датум: 18 фев 2015
12