Ветрот создал неверојатни замрзнати песочни кули покрај езерото Мичиген

Ветрот создал неверојатни замрзнати песочни кули покрај езерото Мичиген

Благодарение на уникатните временски услови, фотографот Џошуа Новицки налетал на неверојатна глетка додека шетал по брегот на езерото Мичиген. На плажата имало голем број бизарни кули од песок кои биле високи и до 30 сантиметри. Овие кули кои изгледале како вонземски веројатно биле создадени од уникатната комбинација на интензивен студ и ветар кој доаѓал од огромното езеро. Ветрот еродирал во замрзнатиот песок, притоа оставајќи позади себе чудни формации.


Ветрот создал неверојатни замрзнати песочни кули покрај езерото Мичиген

За жал овој прекрасен спектакл не траел долго време, но сепак фотографот успеал да овековечи дел од него. Погледнете…

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар