Талентирана фотографка го претворила своето поткровје во прекрасни бајковити сцени

Талентирана фотографка го претворила своето поткровје во прекрасни бајковити сцени

Даниела Мајиќ е фотографка од Канада која го користи своето мало поткровје како место за создавање прекрасни бајковити сцени кои се дел од нејзината најнова серија фотографии наречена „The Secret Garden“. На нејзиниот блог, таа вели дека секоја сцена ја третира како уметничка инсталација. Работата започнува со мал ѕид прекриен со цвеќиња, а потоа создава нови концепти кои ги менува во зависност од идејата. Но, нејзината главна цел е да им покаже на луѓето дека можат да се создадат големи нешта во мали простори. Погледнете дел од нејзината креативна работа…

Вистерија принцеза

Талентирана фотографка го претворила своето поткровје во прекрасни бајковити сцени Талентирана фотографка го претворила своето поткровје во прекрасни бајковити сцени

Мадам Папилон

Талентирана фотографка го претворила своето поткровје во прекрасни бајковити сцени Талентирана фотографка го претворила своето поткровје во прекрасни бајковити сцени

Заштитничка на пчели

Талентирана фотографка го претворила своето поткровје во прекрасни бајковити сцени Талентирана фотографка го претворила своето поткровје во прекрасни бајковити сцени

Кралицата се разбуди

Талентирана фотографка го претворила своето поткровје во прекрасни бајковити сцени Талентирана фотографка го претворила своето поткровје во прекрасни бајковити сцени

Ледена кралица

Талентирана фотографка го претворила своето поткровје во прекрасни бајковити сцени Талентирана фотографка го претворила своето поткровје во прекрасни бајковити сцени

Позади сцената

Талентирана фотографка го претворила своето поткровје во прекрасни бајковити сцени Талентирана фотографка го претворила своето поткровје во прекрасни бајковити сцени Талентирана фотографка го претворила своето поткровје во прекрасни бајковити сцени

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар