3 магични комбинации кои одговараат на секоја форма на тело

Овие комбинации ќе ви помогнат да ги истакнете предностите без разлика на формата на вашето тело.
Датум: 27 јан 2014
, Автор:

Поетични слики кои ќе ве фрлат во занес

Inma Rosillo е артистка која нема да ве остави рамнодушни. Нејзиното сликање е како низа песни со кои го слави светот, убавината и создавањето. Нејзиното сликарство е магично и витално, кое е во блиска врска со поезијата.
Датум: 27 јан 2014
, Автор:

Како да прекинете здодевен телефонски разговор?

Има денови кога едноставно не ни се прави муабет, а токму тогаш телефонот не престанува да ѕвони. А има и луѓе кои сакаат многу подолго да „висат“ на телефон одошто вие би сакале.
Датум: 27 јан 2014
, Автор:

Француска салата од компири

Едноставна и вкусна салата која ќе ве најаде...

Животните и зимската идила

Погледнете ги фотографиите од животните среде зимската идила, кои изгледаат збунето, интересно и слатко. Веруваме дека ќе ви се допаднат. Уживајте.

12 кафулиња кои љубителите на книгите ќе сакаат да ги посетат

Причината е тоа што тие во минатото биле посетувани од разни славни писатели, а нивниот дух и ден денешен сѐ уште се чувствува таму.

Како да организирате максимално продуктивна недела?

Засукајте ги ракавите и подгответе се за најпродуктивната недела досега!
Датум: 27 јан 2014
, Автор:

Здравствените придобивки од вежбањето зумба

Зумбата е финтес-програма, која вклучува аеробични и танцови движења во ритамот на салса, хип-хоп, мамбо, регетон и други музички стилови.